Ir al contenido principal

Kullanıcıdan doğan yenilikçilik: Girişimciliğe Yolculuk

Sorununuzu çözün. Çözümünüzü paylaşın. Girişiminizi başlatın. Bu kurstan onaylı sertifika alan öğrenciler AWS Activate'e 1 yıllık üyelik, 500 dolarlık AWS Promosyon Kredisi ve başka hediyeler için hak kazanacak....
Kullanıcıdan doğan yenilikçilik: Girişimciliğe Yolculuk
Este curso está archivado

Kullanıcıdan doğan yenilikçilik: Girişimciliğe Yolculuk

Sorununuzu çözün. Çözümünüzü paylaşın. Girişiminizi başlatın. Bu kurstan onaylı sertifika alan öğrenciler AWS Activate'e 1 yıllık üyelik, 500 dolarlık AWS Promosyon Kredisi ve başka hediyeler için hak kazanacak.
Kullanıcıdan doğan yenilikçilik: Girişimciliğe Yolculuk
6 semanas
2 horas por semana
A tu ritmo
Avanza a tu ritmo
Gratis
Verificación opcional disponible
Este curso está archivado

Sobre este curso

Omitir Sobre este curso

Size bir sır vermek istiyoruz: Yenilik sadece doktora öğrencileriyle dolu araştırma laboratuvarlarından çıkmıyor. Çoğunlukla yeniliği kendileri için önemli bir sorunu çözmek isteyen sıradan insanlar yaratıyor. Bunu siz de yapabilirsiniz.

Önce neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Sonra başkalarının da bunu isteyip istemediğini öğrenin. Eğer istiyorlarsa, önce kendiniz için geliştirdiğiniz bu yeni ürün veya hizmeti diğerlerine sunmak için kâr amaçlı veya kâr amaçlı olmayan bir girişim oluşturabilirsiniz.

Sonsuz sayıda kullanıcı yeniliği örneği var. Bir sörfçü, sörf yaparken selfie çekebilmek için GoPro'yu yarattı. Bir öğrenci flaş belleğini unuttuktan sonra Dropbox'ı buldu. İki parasız girişimci kirayı ödeyebilmek için salonlarını kiraya verince Airbnb ortaya çıktı. Girişimlerinin nasıl başarılı olduğunu bizimle paylaşacaklar.

Kullanıcı yeniliğini ortaya çıkaran profesör Eric von Hippel'ın verdiği bu derste hangi sorunları çözmeyi seçebileceğinizi ve yeniliklerinizi başkalarıyla nasıl paylaşabileceğinizi öğreneceksiniz.

Siz de yenilik yaratabilirsiniz.

Patrocinadores

De un vistazo

  • Idioma: Türkçe
  • Transcripciones de video: English, Türkçe

Lo que aprenderás

Omitir Lo que aprenderás
  • Karşılaşılan sorunu tespit etmek
  • Sorunu çözmek
  • Çözümü paylaşmanın en iyi yolunu belirlemek

Acerca de los instructores

¿Te interesa este curso para tu negocio o equipo?

Train your employees in the most in-demand topics, with edX For Business.